E-predavanje: Problematika droga u vremenu pandemije COVID-19

četvrtak, 24 veljače, 2022 - 19:30 do 21:00
Kršnjavoga 1

Rotary klub Zagreb Gradec poziva vas na predavanje dr.sc. Ivana Ćelića (dr.med., spec. psihijatrije, Klinika za psihijatriju Vrapče) pod naslovom "Problematika droga u vremenu pandemije COVID-19".

Globalna pandemija COVID-19 još uvijek predstavlja ozbiljan izazov za opću populaciju, ali i za vulnerabilne populacije poput osoba s problemom ovisnosti. Na početku pandemije COVID-19 nismo znali kako će socijalno distanciranje, ograničenje putovanja i gospodarski problemi utjecati na ponudu i potražnju droga. Mjere zaključavanja definitivno su donijele određene poteškoće u dostupnosti droga, kako na globalnom, tako i na lokalnom planu, no crno tržište se relativno brzo prilagodilo novonastalim okolnostima, pa je nakon početnih problema vrlo brzo došlo do 'ponovne regulacije' tržišta. Naše razumijevanje kako pandemija COVID-19 utječe na konzumaciju droga evoluira, ali znamo da socijalna izolacija, čak i na kraća razdoblja, može uzrokovati psihološki distres koji će neke ljude natjerati da posegnu za psihoaktivnim tvarima. U predavanju će biti poseban osvrt na najnovije istraživanje o obrascima uporabe droga za vrijeme epidemije COVID-19 koje je provela EU agencija za droge (EMCDDA).

Predavanje će se održati preko platforme Zoom, u terminu klupskog sastanka RC Zagreb Gradec, u četvrtak 24. veljače 2022. godine s početkom u 19.30 sati.

Pristupni podaci su https://us02web.zoom.us/j/89812272973?pwd=WmpFMFpnNVNDSlgvMTRpYTdaVUQvUT09