DEJAN NEMČIĆ - Učitelj kao društveni poduzetnik

utorak, 6 prosinca, 2022 - 19:30 do 21:00
Canopy Hilton Branimirova 29

Naziv predavanja: Učitelj kao društveni poduzetnik

Koja je uloga učitelja u društvu? Može li učitelj zajedno sa svojim učenicima umijenjati lokalnu zajednicu? Kakav je trenutni status učitelja u društvu? Kako vratiti povjerenje u učitelja? Vjerujemo li u naš sustav obrazovanja?

Dejan Nemčić - čitelj geografije koji u zadnjih nekoliko godina ostvaruje značajne uspjehe na području obrazovanja. Najveća nagrada koju jedan učitelj može dobiti je biti najbolji učitelj svijeta – upravo je dobitnik te nagrade „Global Teacher Award 2020“ , te ponovo 2021, u kojoj je proglašen „ Učiteljem godine2021“. Uz to unazad godinu dana dobitnik je godišnje nagrade najbolji učitelj geografije u Hrvatskoj (Hrvatsko geografsko društvo), ušao u finale izbora OSOBE godine u Hrvatskoj, u finale izbora Komunikatora godine, a vrhunac je bila medalja grada Zagreba, medalja Bjelovarsko Bilogorske županije, nagrada Ponos Hrvatske kao i međunarodna povelja „ Antonio Conte“ za promociju obrazovanja Hrvatske u svijetu. Sve ovo, dokaz je da na obrazovanje gleda kao nešto što može našu zemlju i grad pokrenuti prema naprijed, jer ipak sve ostaje na mladima i našim učenicima.