INFO-KA: Donacija za radionice programiranja Udruzi informatičara Karlovac

INFO-KA je projekt za koji je klub dobio dio sredstva od Distrikta 1913 u iznosu 1.895 USD, a preostalih 1.895 USD je Klub financirao sam. Vrijednost projekta u kunama je oko Kn 25.000 što podmiruje naknade predavačima, putne troškove predavača, prezentacijsko računalo, uredski i potrošni materijal. Projekt se sastoji od 39 radionica učenja programskih jezika (Logo – osnovni i napredni oblici korištenja, Scratch-upoznavanje, osnovni i napredni koncept izrade video igara, samostalna izrada igara, itd.) za 30 do 45 polaznika.

Ove radionice zadovoljiti će jednu od najvažnijih potreba zajednice, a to je obrazovanje u skladu sa suvremenim tehnologijama i zahtjevima tržišta rada jer se pokazalo da postoji velika potreba za proširenjem znanja iz informatike koje se stječe u školi. Stoga je cilj ovog projekta da djeca usvoje matematičku logiku te nauče programiranje kao važne vještine i znanja za buduće zapošljavanje.

Početak projekta: 24.2.2022. - lipanj 2022.

Tip projekta:

Lokacija: