Klub:

četvrtak, 12 prosinca, 2019 - 20:00 do 22:00
Franjevački samostan, crkva Male braće
Dubrovnik

"Ususret Božiću" - tradicionalni donacijski koncert Rotary kluba Dubrovnik u suradnji sa Dubrovačkim simfonijskim orkestrom, Franjevački samostan, ckrva Male braće, 12. prosinca 2019. godine u 20,00 sati.

U programu sudjeluje: Dubrovački simfonijski orkestar, Marc Tardue, dirigent; Terezija Kusanović, mezzosopran; Maja Grgić, vokal; Klapa Kaše

Izvest će se djela autora:V. Dragojević, Đ. Jusić, C. Franck, G. F. Händel, R. V. Williams, M. Tormé, R. Burns, G. Bizet te tradicionalni napjevi.

Rotary klub Dubrovnik prikuplja sredstva za kupnju sadnica maslina koje će se donirati stanovnicima na području općine Dubrovačko primorje. Rotary klub Dubrovnik je svoj program obnove maslinarstva na dubrovačkom području počeo 2001. godine, kada je stanovnicima Dubrovačkog primorja podijeljeno prvih 1.000 sadnica maslina. Odluka da program započne upravo na tom području potaknuta je katastrofalnim šumskim požarima u kojima je te godine vatra progutala i veliki broj stabala masline. I nakon toga slijedećih dvadesetak godina donira se na tisuće sadnica masline u svrhu sanacije i revitalizacije opožarenih i neobrađenih površina. Jer maslina je drvo života!