Sport osoba s invaliditetom

ponedjeljak, 24 listopada, 2022 - 21:00

Dino Sinovčić iz Splita dosad je ostvario šest nastupa na europskim prvenstvima i četiri na svjetskim prvenstvima te je nastupio na Paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru i Tokiju.
Upravo on će biti naš predavač na online predavanju pod nazivom "Sport osoba s invaliditetom" u ponedjeljak 24.10.2022 od 21:00h!

Link za spajanje: https://bit.ly/3fYp6Qz

Dino će nam pričati o počecima i razvoju sporta osoba s invaliditetom kako u svijetu tako u Hrvatskoj, o Paraolimpijskim igrama te o paraplivanju kao jednom od najmasovnijih sportova za osobe s invaliditetom.

Dino je rođen 16. lipnja 1992. godine u Splitu. Od rođenja mu je dijagnosticirana Arthrogryposis multiplex congenita, bolest koju karakterizira višestruka kontraktura zglobova. Sportom se počeo baviti 2004. godine kako bi poboljšao zdravstveno stanje, a 2005. godine postaje član Plivačkog kluba Mornar Split. Od 2005. godine sudjeluje na međunarodnim natjecanjima kao član reprezentacije.