Predavanje Daniela Hinšta "Hrvatska 2025: neke nužne reforme i primjeri iz Estonije"

srijeda, 4 ožujka, 2020 - 20:00
Restoran Lido

Politolog Daniel Hinšt, član Rotary Cluba Zagreb Ilica, dug se niz godina bavi policy analitikom raznih globalnih metodologija mjerenja konkurentnosti i ekonomske slobode. Dok Hrvatska bilježi prve vidljivije pomake u određenim područjima, mnogo je još posla na sustizanju najnaprednijih zemalja iz regije između tri mora, kao što su Češka i baltičke zemlje. Vidjet ćemo kako Hrvatska stoji na više globalnih ljestvica, gdje su promjene najvažnije kroz konkretne javne politike, koliko je važna izgradnja novog sustava društvenih vrijednosti po uzoru na slobodnije zemlje i što možemo naučiti na primjeru jedne male ali nordijske Estonije.