Panel rasprava - Reci zbogom burnoutu

srijeda, 10 svibnja, 2023 - 18:00 do 20:00
Avenija Dubrovnik 15, paviljon 12.
Ovo je naš mali poklon članovima Rotary zajednice (ulaz slobodan uz prijavu) kojoj želimo pomoći da manje sagorijevaju na poslu kako bi svi mi imali više energije za humanitarne pothvate.

Posljednjih godina sindrom sagorijevanja ili tzv. burnout prepoznat je kao važan čimbenik koji utječe na zdravlje zaposlenika u suvremenom društvu. Očituje se izrazitom emotivnom, mentalnom i fizičkom iscrpljenošću, opadanjem entuzijazma, negativnim pa i ciničnim stavom prema poslu i suradnicima te osjećajem smanjenog osobnog postignuća.

Istraživanja su pokazala da su zaposlenici na početku karijere pod znatno većim rizikom sagorijevanja nego zaposlenici koji prelaze 30 godina starosti. Mladi zaposlenici prolaze kroz mnogobrojne promjene u vrlo kratkom vremenskom razdoblju, moraju donijeti važne profesionalne odluke, usvojiti nove uloge, stvoriti nove odnose te preuzeti veću odgovornost, sve uz prijeteću globalnu nesigurnost posljednjih godina.

Cilj panela je prepoznati i osvijestiti sindrom sagorijevanja u mladih te ukazati na različite načine njegove prevencije.

U panelu sudjeluju stručnjaci ljudskih resursa iz različitih djelatnosti kao i mladi zaposleni.

Prijavu možete odraditi preko sljedećeg linka: https://rotary-mhc.hr/?post_type=e-landing-page&p=421

Veselimo se našem zajedničkom druženju!