Jubilarni 10. Rotary Business Forum 2023 - Vinarstvo u Hrvatskoj – održivost ekonomije organskog rasta

subota, 21 listopada, 2023 - 11:00 do 14:00
Ul. Augusta Cesarca 1
Varaždin

Vinarstvo u Hrvatskoj – održivost ekonomije organskog rasta

Ovaj izvanredni događaj održat će se u Varaždinu, a donosi priliku da se upoznate i popričate s dojenima vinarstva u Hrvatskoj.

Naši panelisti:

• Luka Krajančić (Korčula)
  • Vlado Krauthaker (Kutjevo)
  • Gianfranco Kozlović (Momjan)

Moderator panela:

Saša Špiranec

Vinarstvo u Hrvatskoj kao grana ekonomije je velikim djelom u rukama manjih obiteljskih vinarija, jer oko 50% ukupno proizvedenih količina na tržištu dolazi iz takvih vinarija. Varaždinski kraj, kao i gotovo cijela Bregovita Hrvatska utvrda su upravo takve tradicije, manjih vinogradarskih posjeda i vinskih podruma koji funkcioniraju kao mikro ili mala poduzeća. Među njima postoje razlike u vidu porijekla kapitala, to jest, neki su nastali kao desetljetna ili stoljetna obiteljska tradicija postupnog rasta, drugi su sasvim novi i posljedica greenfield investicija poduzetnika koji su kapital stekli u drugim djelatnostima, a treći su također novi poduzetnici, ali koji svoj vinski razvoj financiraju iz organskog rasta, to jest žive i ulažu isključivo od prodaje vina. Panel sastavljen od tri etablirana vinara (Krauthaker, Kozlović i Krajančić), koji su svoje vinarije izgradili kroz njegovu najzahtjevniju formu, onu organskog rasta, prepričati će sudionicima foruma put koji su prošli, kada su dosegli trenutak povrata investicije, upozoriti na zamke koje vinske poduzetnike čekaju na tom putu i na kraju ispričati kada su spoznali i kada su bili sigurni da su uspjeli. Nadalje, u završnoj riječi iznijeti će svoja stajališta o mogućnostima drugih da u novim okolnostima današnjice ponove njihov put te izraziti svoje viđenje nastavka razvoja vinarstva u Hrvatskoj, osobito kada se uzmu u obzir regionalne različitosti i specifičnosti. Gosti će na samom kraju biti otvoreni i za pitanja iz publike. Nakon panela i kratke pauze sve će sudionici Foruma moći kušati vina od probranih vinara Bregovite Hrvatske i gostiju panela.

Kotizacija za sudjelovanje na Rotary Business Forumu iznosi 40 € i uključuje degustaciju vina. Sva prikupljena sredstva usmjerit će se u podršku odabranim udrugama i institucijama na području Varaždinske županije.

Molimo vas da se prijavite putem sljedeće poveznice: Prijavnica za RBF 2023.

Za potvrdu svoje prijave, molimo vas da izvršite uplatu na račun RC Varaždin 1181 s IBAN brojem: HR5641240031133000461.

U opisu plaćanja navedite “RBF Ime Prezime” i iznos od 40€.