III. Turopoljski tartuf - TurTuf

10419 Vukovina, Kuče
Velika Gorica

III. TUROPOLJSKI TARTUF – TurTuf 2022

12. studenog 2022. godine u 9:30h starta III. TURPOLJSKI TARTUF – TurTuf 2022. u organizaciji  ROTARY KLUBA VELIKA GORICA.

Ove godine želimo uzbuđenje i doživljaj pronalaženja turopoljskih tartufa podijeliti sa širom Rotarijanskom zajednicom te ovim putem Vas pozivamo na jedno sasvim novo iskustvo u našim krajevima - provedite subotnje prijepodne u dobrom društvu, uz lokalne delicije s tartufima. III. TUROPOLJSKI TARTUF - Turtuf  je namijenjen za sve uzraste te se priprema sadržaj i za najmanje sudionike.

Turopoljski su tartufi danas sve poznatija namirnica cijenjena među kulinarskim stručnjacima u lokalnim restoranima Turopolja, u Zagrebu, pa čak i Istri. Tartufi se mogu pronaći tijekom cijele godine, a odlučite li se za lov na tartufe u Turopolju, nećete daleko dospjeti bez pravog stručnjaka za tartufe „tartufara“ i njegovog najboljeg prijatelja – psa. Naravno, radi se profesionalnim tartufarima te o sasvim posebnim psima sposobnim nanjušiti prisustvo tartufa 5 cm ispod površine zemlje.

Krovni event Rotary kluba Velika Gorica III. TUROPOLJSKI TARTUF – Turtuf, kao i ostale manifestacije kluba kroz godinu, imati će za cilj prikupljanje sredstava za Judo klub osoba s invaliditetom „Fuji“ koji je jedinstven i prvi takav registrirani klub u Hrvatskoj. U radu Judo kluba osoba s invaliditetom „Fuji“ sudjeluje oko 40 djece i mladih s cerebralnom paralizom, Down sindromom, intelektualnim teškoćama, motoričkim teškoćama, poremećajima iz autističnog spektra i dr. Rotary klub Velika Gorica je prepoznao rad  Judo kluba osoba s invaliditetom „Fuji“ te ovim putem najavljuje da će prikupljena tijekom III. TUROPOLJSKOG TARTUFA sredstva biti donirana u „Fuji“.

Tijekom III. TUROPOLJSKOG TARTUFA – TURTUF 2022. pripremamo brojna iznenađenja:

• prodaju turopoljskih košarica
  • prodaja narukvica s privjescima poznatih turopoljskih tradicijskih motiva – podgutnice i poculice
  • degustacija i prodaja lokalnih delicija i pića
  • aukcija tartufa
  • te ostale brojne aktivnosti.

Prikupljena sredstva će biti donirana za potrebe Judo klub osoba s invaliditetom „Fuji“.

PLAN LOVA NA TUROPOLJSKE TARTUFE  12.11.2022.

9:30 – Okupljanje u izletištu Odranski ribič u blizini Turopoljskog luga
10:00 – Doručak – naravno s tartufima uz edukativni program
11:00 – 13:00 – Lov na Turopoljski tartuf (predviđeno 2 sata)
13:00 – Ručak sa domaćim narodnim specijalitetima
14:00 – 15:00 – Aukcija tartufa & Rotarijanski pozdrav

ALL INCLUSIVE KOTIZACIJA ZA TurTuf 2022:

• Odrasli – 350 kn
  • Djeca od 0-12 godina – BESPLATNO
  • Djeca od 12 – 18 godina – 175 kn

Uplate na IBAN Rotary kluba Velika Gorica: HR1123600001102831293, poziv na broj ne treba
Svrha uplate: Turtuf 2022, ime i prezime, naziv kluba.

Lov je otvoren za sve članove Rotary zajednice i njihove najbliže, prilagođen je za pojedince kao i obiteljska sudjelovanja. Broj sudionika je ograničen, prijavi se na https://rotary.hr/dogadaji ili preko Rotary Connect mobilne aplikacije najkasnije do 11. 11.2022.

Za više informacija oko sudjelovanja kontaktiraj nas: rotaryklub.velikagorica@gmail.com ili
TELEFONOM POZIVOM NA: 092 4044 620