Humanitarni koncert Budi tu

Trg Riccarda Zanelle 1
Rijeka

Dragi prijatelji, dragi Rotarijanci,

Rotary klub Rijeka i ove godine organizira tradicionalni humanitarni koncert "Budi tu"u svrhu prikupljanja sredstava za dodjelu stipendija darovitim učenicima i studentima u suradnji sa Zakladom Dr Vitkor Ružić. Ideja je ista, plemenita, pomoći mladim, darovitim ljudima da razviju svoj puni potencijal, da iskoriste priliku kojim im život pruža uz našu financijsku pomoć, da postanu još bolji i još uspješniji ljudi, na korist i radost cijele zajednice.

Uz pomoć Vas i vaših donacija te sredstava Zaklade Dr. Viktor Ružić, u nekoliko proteklih godina dodijeli smo preko 50 stipendija darovitim učenicima i studenatima, iz Rijeke i Primorsko-goranske županije, od kojih su mnogi kasnije ostvarili zavidne uspjehe u svojoj profesiji. Većina stipendista je iz STEM i umjetničkih područja, a neke od njih imate će te priliku vidjeti, čuti i upoznati na samom koncertu. Studentska stipendija iznosi 250 eura, a učenička 200 eura mjesečno, a broj samih stipendija ovisi o skupljenima sredstvima. U tekućoj akademskoj godini dodijeljeno je 8 stipendija.

Pozivamo Vas da svojom donacijom podržite ovu akciju, a svojim prisustvom uveličate sam humanitarni koncert kojim slavimo 30. godina chartera i humanitarnog rada našega kluba, ali prije svega uspjehe naših stipendista. Treba napomenuti da baš sva sredstva koja sakupimo kroz donacije i priloge samih rotarijanaca, uz volontersku organizaciju i besplatni nastup naših uvaženih umjetnika, (Alba & Leo, Frano Živković, Božidarka Matija Čerina, Mateo Žmak, Katja Budimčić, Emilija Rukavina i Andrej Baša) idu striktno za stipendije, u punome iznosu, a prema rezultatima javnog i transparentnog natječaja otvorenog za sve. Rotary je ponosan na svoju reputaciju najtransparentnije humanitarne organizacije na svijetu koja gotovo u potpunosti troši prikupljena sredstva svojih članova i donatora na humanitarno djelovanje.

Koncert će se održati 19.05.2023. u 19 sati, u prostorijama Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskoga primorja (Guvernerova palača) u Rijeci.

Našim donatorima zahvalit ćemo se putem pozivnica za koncert, ali i prilikom samoga koncerta te prigodnom zahvalnicom, a posebno ćemo se zahvaliti onima koji to žele i kojima to odgovara putem društvenih mreža našeg kluba i na našim klupskim stranicama.

Unaprijed zahvaljujem na podršci ispred našeg kluba i Zaklade Dr. Viktor Ružić, ali i svih onih mladih čije školovanje i razvoj ćete podržati svojom donacijom.

Danko Gudelj

Rotary cliub Rijeka