Dobrotvorni božićni koncert - nastup maestra Siniše Lepolda i Tamburaškog orkestra HRT-a

nedjelja, 15 prosinca, 2019 - 19:00 do 20:00
Trg D. Domjanića 6/1, Sesvete

Nastup maestra Siniše Lepolda i Tamburaškog orkestra HRT-a

Gosti solisti:

Marija Kuhar Šoša – sopran, solistica opere HNK-a u Zagrebu

Dario Vilić, pobjednik natjecanja Star Voice

Dvorana Narodnog sveučilišta Sesvete, 19 sati

Marija Kuhar Šoša diplomirala je 2006. god. glazbenu kulturu i pjevanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi prof. Lidije Horvat Dunjko. Za vrijeme i nakon studija osvojila je brojne nagrade i priznanja u Hrvatskoj i inozemstvu od kojih se izdvajaju: nagrada Hrvatskog glumišta 2007. za najboljeg mladog opernog pjevača do 30 god. u HNK Zagreb, nagrada Marijana Radev za najbolje umjetničko ostvarenje u HNK Zagreb u sezoni 2008. / 2009., nagrada Zagrebačke filharmonije za Najboljeg mladog glazbenika u 2009. godini. U HNK Zagreb nastupala je u brojnim ulogama od kojih izdvaja: Susannu, Zerlinu, Paminu, Laurettu, Adinu, Adele, Norinu, Musettu, Jelenu, Gretel, Oscara, Constance, Nanetta…

Ostvarila je zapažene nastupe u raznim projektima: C. Monteverdi: Božićne Vespere, W. A. Mozart: Requiem, Exultate, jubilate, Misa u c-molu, G. F. Handel: Messiah, J. S. Bach: Magnificat, Charpentier: Te Deum, G. Faure: Requiem, Vivaldi: Gloria, C. Saint Saens: Oratorio de noel, Mahler: 4. Simfonija, Papandopulo: Osorski rekvijem, J. Brahms: Requiem, Haydn: Nelson misa, H. Abrahamsen: Let me tell you

Surađivala je i nastupala s hrvatskim i inozemnim orkestrima: Zagrebačka filharmonija, , Simfonijski orkestar HRT-a, Cantus ansambl, Zagrebački solisti, Orkestar opere HNK Zagreb, Dubrovački simfonijski orkestar, Hrvatski barokni ansambl, Slovenska filharmonija, Beogradska filharmonija i dirigentima; Pavle Dešpalj, Ivo Lipanović, Nikša Bareza, Vjekoslav Šutej, Ivan Repušić, Vladimir Kranjčević, Aleksandar Kalajđić, Uroš Lajovic, Antonello Alemandi, Johanes Wildner, Lothar Zagrosek, Marko Letonja, Zubin Mehta.

Nastupala je na Dubrovačkim ljetnim igrama, Splitskom ljetu, Večerima u Sv. Donatu u Zadru, Osorskim glazbenim večerima, Varaždinskim baroknim večerima, Festivalu Orgulje Heferer i Sceni Amadeo.

Od značajnijih nastupa izdvaja se također i nastup na otvorenju Julian Rachlin festivala 2011. u Dubrovniku, sa Beogradskom filharmonijom pod ravnanjem Zubina Mehte.

Članica je društva Hrvatskih glazbenih umjetnika. Od 2006. – 2009. god. bila je stipendistica CEE Musiktheater i Deutsche Bank. Od 2015. djeluje kao docentica na Muzičkoj akademiji sveučilišta Jurja Dobrila u Puli.

Dario Vilić, pobjednik natjecanja u pjevanju Star Voice, Centra za kulturu Narodnog sveučilišta „Sesvete“ koje se održalo u sklopu SMUK-a,  Festivala mladih u svibnju 2019. Polaznik je 3. razreda Gimnazije Sesvete i  2. razreda Glazbene škole Zlatka Grgoševića, odjel solo pjevanja.

Sudjelovao je na Zvjezdicama – hrvatskom natjecateljskom pjevačkom talent showu, natjecanju Star Voice 2016 i 2019. te natjecanju Prvi glas Zagorja 2019.