DALIBOR TALAJIĆ: Autizam i očinska ljubav

utorak, 23 travnja, 2024 - 20:30 do 21:30
Hotel Sheraton, Kneza Borne 2

Svjetski dan svjesnosti o autizmu obilježen je 2. travnja. Tim povodom Dorama u goste dolazi Dalibor Talajić, poznati ilustrator i još poznatiji otac dječaka s autizmom i aktivist koji se bavi osvještavanjem i informiranju društva o problemima autizma. Ujedno, autor je i dvije knjige: „Most ponad burne rijeke“ i „Treptaji“.
Knjige, kako kaže, nisu napisane da bi poučavale ili savjetovale o autizmu, već su to knjige o očinskoj, roditeljskoj ljubavi prema sinu s autizmom i pokazuju što očinska ljubav može učiniti kako bi djeca s poremećajem iz autističnog spektra živjela prilagođenije i vedrije.
U prvoj knjizi opisuje očinsku borbu s poremećajem iz autističnog spektru u najranijem djetinjstvu sina, a u svojoj drugoj knjizi “Treptaji … ili dnevnik dvaju odrastanja” piše o osmogodišnjem školovanju dječaka koji pobjeđuje nevidljivog neprijatelja i opisuje njegovo djetinjstvo, ali i paralelno detinjstvo svog mlađeg djeteta, kćerke koja nema autizam. Opisuje svakodnevnu ljubav i roditeljsku podršku koju im pruža.

Pridružite nam se na ovom zanimljivom predavanju!

Prilozi:
Image icon img_9554.jpeg