ANA SRŠEN: Plivački klub NATATOR

utorak, 23 travnja, 2024 - 20:00 do 21:45
Hotel ZONAR, Trg Krešimira Čosića 9

Ime Ane Sršen kod mnogih, prije svega, izaziva osjećaj poštovanja. Ova vrhunska sportašica i nagrađivana plivačica koja je šest puta rušila svjetske, a tri puta europske rekorde sinonim je za ustrajnost, hrabrost, altruizam, neiscrpnu volju i energiju. Dolazi nam na predavanje na kojem će zasigurno manje pričati o sebi, a više o Plivačkom klubu Natator kojeg je ova uspješna paraolimpijka osnovala još 2003. godine. Glavni cilj bio je stvoriti klub jednakih mogućnosti za sve osobe koje žele plivati.

PK Natator danas je jedan od najuspješnijih plivačkih klubova čiji plivači nastupaju na paraolimpijskim igrama, te su osvajači medalja na IPC europskim i svjetskim prvenstvima, mediteranskim igrama, državni su prvaci i rekorderi. Aktivnim poticanjem na bavljenje plivanjem i promicanjem bio-psiho-socijalnih učinaka plivanja, ovaj klub daje pozitivan i značajan doprinos lokalnoj zajednici.