U Sisku, Petrinji i Topuskom počela dodjela 268 Rotary stipendija srednjoškolcima s potresom pogođenih područja

Slika korisnika Sarah Srdar Žiljak
Sarah Srdar Žiljak 31 ožujka, 2021 - 10:02

U srijedu 31. ožujka se u Sisku, Petrinji i Topuskom, uz pridržavanje protuepidemijskih mjera, dodjeljuje 268 Rotary stipendija srednjoškolcima s potresom pogođenih područja, u ukupnom iznosu višem od 1.400.000 kuna. Rezultat je to humanitarne akcije kojoj je pridonijelo preko 50 Rotary klubova iz cijele Hrvatske s ciljem stvaranja preduvjeta za dugoročni nastavak života na ovom području. Srednjoškolcima iz deset škola na području Sisačko-moslavačke županije tako će biti isplaćeno minimalno po 5.200 kuna.

Kako bi pomogli obiteljima koje su najviše stradale, ali i osigurali preduvjete za dugoročni nastavak života kroz strateške, održive projekte koji trajno pomažu i osnažuju ljude ovoga kraja, posebno akcijama usmjerenima na obnovu, ne samo građevina i infrastrukture, nego prvenstveno života ljudi, u sklopu projekta „ROTARY ZA BUDUĆNOST“ Rotary klubovi iz cijele Hrvatske, ali i njihovi prijatelji iz inozemstva odlučili su stipendirati srednjoškolce čiji su domovi stradali u potresu te dobili crvene odnosno žute oznake. Uz potonje kriterije kao prioritetne, uzeti su u obzir i uspjesi u školovanju i državnim natjecanjima.