Rujan: Mjesec temeljnog obrazovanja i pismenosti

Slika korisnika Sarah Srdar Žiljak
Sarah Srdar Žiljak 14 rujna, 2020 - 10:43

Rotary International obilježava rujan kao mjesec temeljnog obrazovanja i pismenosti. Jedan od najboljih Rotary programa za mlade koji također ima snažan obrazovni utjecaj je Rotary Youth Exchange. Oko 9000 srednjoškolaca diljem svijeta svake se godine školovalo u nekoj stranoj zemlji pod okriljem i organizacijom rotarijanaca.

Ove školske godine razmjene se ne provode jer ih nije, uslijed pandemije, moguće ostvariti u punom obimu, sa svim svojim prednostima i uz potpunu sigurnost. Ali mlade kandidate u svojim sredinama ne treba propustiti pripremati za razmjene u godini 2021|22.

Predsjednik Rotary Internationala Holger Knaack u svom rujanskom pismu naslova “Youth Exchange” navodi da je u 24 godine u svom obiteljskom domu ugostio 43 studenata na razmjeni.

“Naša je dužnost uložiti trud u programe za mlade i rotaractore kako bismo ih zadržali u našoj Rotary obitelji”, piše Knaack čije cijelo pismo na ovu temu možete pročitati ovdje.