Rotary klub Zagreb International osigurao stipendije i darove za štićenike Kuće za život

Slika korisnika Sarah Srdar Žiljak
Sarah Srdar Žiljak 16 listopada, 2020 - 11:31

Rotary Club Zagreb International tijekom proteklih dana usmjerio je nekoliko donacija korisnicima Caritasove Kuće za mlade "Da život imaju!" čiji rad prate i podupiru od njezinog otvorenja prije dvije godine.

Novčanim stipendijama u iznosu od 42 tisuće kuna osigurano je školovanje dva studenta, geodezije i kineziologije, dok su iznosom od 20 tisuća kuna osigurali bicikl, tečaj stranih jezika te vozački ispit za druge štićenike Kuće za mlade. Tečaj stranih jezika tako će polaziti dvoje korisnika, a dvije korisnice će sudjelovati u 2. konferenciji »Žene i novac«, koja će se održati 24. listopada ove godine u zagrebačkom hotelu Diplomat. Bicikl će za odlazak na posao koristiti jedan zaposleni korisnik Kuće za mlade.

Riječ je o donacijama u sklopu akcije Opportunity2U, u kojoj je Rotary klubu Zagreb International partner Kuća za mlade koja osigurava mladim ljudima iz socijalno ugroženih obitelji smještaj.