Rotary Klub Virovitica osigurao 7 stipendija za izvrsne studente

Slika korisnika Sanja Brkić
Sanja Brkić 22 siječnja, 2022 - 09:22

Suradnjom Rotary kluba Virovitica i Kazališta Virovitica do nagrađivanja izvrsnosti 7 studenata!

U subotu, 15. siječnja 2022. godine održana je kazališna predstava Alabama Davora Špišića u režiji Darija Harjačeka kao ostvarenje suradnje Rotary kluba Virovitica i Kazališta Virovitica. Kako je nedavno dodijeljena Nagrada hrvatskog glumišta za najbolje umjetničko ostvarenje u drami za glavnu žensku ulogu upravo Blanki Bart iz Kazališta Virovitica (uloga majke), ovo je bio izvrsni temelj i povod za poticanje mladih u ostvarenju što boljih rezultata te promidžbu važnosti i uloge kulture u društvu. U predstavi, osim Blanke Bart igraju i Goran Koši, Snježana Lančić, Monika Lanšćak, Mijo Pavelko, Goran Vučko i Draško Zidar.

Održana predstava bila je humanitarnog karaktera, a privukla je brojnu zainteresiranu publiku potvrdivši kako je našim sugrađanima kultura (i dalje) bitna unatoč pandemijskim izazovima! Ostvarenju naših ciljeva pomogli su i mnogobrojni donatori na čemu smo im iznimno zahvalni! Upravo ovom suradnjom, sedam studenata Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku, a koji žive na području Virovitičko-podravske županije bit će nagrađeno poticajnim iznosom od 1.000 kuna kako bi i dalje težili izvrsnosti i realizirali ju svojim djelovanjem. Osim toga, ovih sedam studenata bit će dodatno nagrađeno sustavom mentorstva pod okriljem članova Rotary kluba Virovitica.