RC Zagreb Zrinjevac donirao violine i opremu djeci s posebnim potrebama

Slika korisnika Sarah Srdar Žiljak
Sarah Srdar Žiljak 6 listopada, 2020 - 13:10

Finale akcije Violinmusic4all odvilo se proteklog vikenda u Centru za odgoj i obrazovanje Slava Raškaj u Zagreb. Članovi Rotary kluba Zagreb Zrinjevac djeci s posebnim potrebama uručili su violine i opremu. Instrumenti su kupljeni donacijama koje su prikupljanje u sklopu akcije koju je RC Zagreb Zrinjevac proveo u prošloj rotarijanskoj godini.

Donaciju su primili s oduševljenjem te odmah odlučili isprobati instrumente pa su na licu mjesta zasvirali i svima donijeli osmijehe na lica.

Violinmusic4all je metoda učenja sviranja violine u terapijske svrhe gluhih i nagluhih osoba te osoba s poteškoćama u razvoju. Projekt Volinmusic4all počiva na značajnoj inovaciji i predstavlja metodologiju učenja sviranja violine ne samo gluhima, već i djeci te osobama s mentalnim i fizičkim poteškoćama.