HUMANITARNI KARNEVALSKI BAL ZA POMOĆ DJEČJOJ KIRURGIJI

Slika korisnika Ivana Kosec
Ivana Kosec 9 ožujka, 2019 - 23:56

Kulminaciju Međunarodnog riječkog karnevala, obilježio je i tradicionalni Humanitarni karnevalski bal održan u subotu, 02. ožujka 2019., u iznimnom ambijentu Guvernerove palače, a u organizaciji RC Rijeka-Sv.Vid, Grada Rijeke, Turističke zajednice Grada Rijeke, te Pomorskog i povijesnog muzeja Hrvatskog  primorja.

Već dugi niz godina RC Rijeka-Sv. Vid sudjeluje u organizaciji ovog bala, te naglašava njegov humanitarni karakter. Karneval je manifestacija okrenuta ljudima i zajednicama, a Rotary kao internacionalna organizacija već desetljećima osluškuje njihove potrebe i pomaže. Tako su na ovogodišnjem karnevalskom balu dobre energije, prikupljena sredstva namijenjena nabavci medicinske opreme za Kliniku dječje kirurgije Kliničkog bolničkog centra u Rijeci.

Posebnu čast i podršku balu iskazala je svojim prisustvom predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović, te brojni veleposlanici od Švedske, Norveške, Francuske, Velike Britanije, Australije, Indije, Egipta, Kanade do SAD-a, zatim gradonačelnici gradova prijatelja Grada Rijeke, kao i prijatelji Rotarijanci iz Hrvatske i susjednih zemalja.

Tekst: Sanja Krmpotić, RC Rijeka-Sv. Vid