WORLD POLIO DAY svijet 100 % slobodan od dječje paralize zbog 100-postotne potpore rotarijanaca

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 14 listopada, 2017 - 08:00

U tjednu u kojem obilježavamo ovaj poseban dan (od 23. do 27. listopada) pokažimo zajedništvo i svjetskoj Rotary zajednici pošaljimo jasnu poruku, tako da tijekom tog tjedna SVI KLUBOVI u ime SVIH ČLANOVA klubova uplate bar simboličan iznos u fond PolioPlus.

Pred vratima je tjedan u kojem obilježavamo Svjetski dan borbe protiv dječje paralize. Rotary i njegovi strateški partneri ulažu ogromne napore da bi ovu priču konačno priveli kraju i da svi zajedno proslavimo svijet 100% slobodan od dječje paralize. Ovogodišnja Rotary konvencija u Atlanti ostat će zapamćena po činjenici da je za vrijeme njezina održavanja, zahvaljujući donacijama država, tvrtki i pojedinaca, prikupljeno 1,2 milijarde dolara za ovu borbu. Kad tome pridodamo donaciju Republike Njemačke u iznosu od 100 milijuna dolara, nedostaje nam svega 200 milijuna do potrebnih 1,5 milijardi dolara kako bismo cijepili preostalu djecu te držali pod kontrolom bolest u rizičnim zemljama.