U nedjelju 9. prosinca u prepunom HNK u Rijeci održan sedmi po redu humanitarni koncert "BUDI TU"

Slika korisnika Ljiljana Ivetac
Ljiljana Ivetac 10 prosinca, 2018 - 14:14

RIJEKA 9. prosinca 2018. - U prepunom HNK Ivana pl. Zajca održan je humanitarni koncert „Najljepše melodije MIK-a“, u sklopu akcije »Budi tu 2018«, na kojem su nastupili Mateo Žmak, stipendist Rotary kluba Rijeka, Nina Fakin, Duško Jeličić, Ž. klapa Hreljin, Tamara Brusić, Daniel Načinović, Andrina Frleta uz klavirsku pratnju Andreja Baše, Melanija Purić i klapa Kaštadi, Katja Budimčić, Francesco Squarcia uz klavirsku pratnju Aleksandra Valenčića,  Vivien Galletta, Mirjana Bobuš, Mario Lipovšek, Martina Majerle, Antonio Krištofić, Karin Kuljanić, Đani Maršan, Joso Butorac, Voljen Grbac, Radovan Baričević, Limena glazba Lovran/ Saša Matovina i klapa Kastav, Vesna  Duhović, Mario Battifiaca, Robert Ferlin.

Humanitarnu akciju je sedmu godinu zaredom organizirao Rotary klub Rijeka, a njezin ovogodišnji cilj bio je prikupljanje sredstava za Zakladu dr. Viktor Ružić iz koje će se stipendirati mladi daroviti umjetnici. Na ovom prekrasnom predblagdanskom koncertu za kojeg se danima tražila ulaznica više, uvod u program u prepoznatljivom stilu dala su dva riječkoj i MIK-ovskoj publici dobro poznata lica - Robert Ferlin i Mario Lipovšek Batiffiaca. Pozdravnu riječ uputili su Anto Domić, predsjednik Rotary kluba Rijeka i Darko Tipurić, guverner Rotary distrikta 1913. Zahvalili su svima koji su kupnjom ulaznica podržali akciju, medijskim pokroviteljima koji su promovirali koncert te brojnim tvrtkama i institucijama koje su se uključile svojim donacijama. Nizali su se izvođači i hitovi, a za kraj prekrasnog druženja svi su zajedno s publikom  otpjevali splet mikovskih hitova uz Limenu glazbu Lovran i tako na najljepši mogući način zahvalili publici i zaključili dvosatno druženje.