Rotary klub Rijeka organizirao veliku akciju pošumljavanja

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 27 listopada, 2017 - 08:30

Akcija Rotary kluba Rijeka potaknula je ideju organizacije nacionalne akcije pošumljavanja na razini Rotary Distrikta 1913 povodom Svjetskog dana zaštite šuma koji se obilježava 21. ožujka.

Jedno je od važnih područja djelovanja Rotaryja očuvanje okoliša. Podupirući takvo usmjerenje, Rotary klub Rijeka pokrenuo je akciju pošumljavanja Gorskog kotara s namjerom obnove šumske mase i skretanja pozornosti na važnost očuvanja tog iznimno vrijednog i osjetljivog ekosustava. Šume su regulator vodnog sustava i „pluća svijeta”, odgovorne za proizvodnju kisika koji udišemo. Primjerice, samo šume u Hrvatskoj skladište čak 256 milijuna tona ugljika, što je 3% globalne ljudske emisije ugljika. Sadnjom novih sadnica na područjima čiji su šumski ekosustavi narušeni pridonosimo smanjenju emisije stakleničkih plinova koji su glavni uzrok globalnog zagrijavanja.