ROTARY KLUB KARLOVAC-DUBOVAC DARIVAO RASELJENU DJECU IZ UKRAJINE

Slika korisnika Andreja Misir
Andreja Misir 16 lipnja, 2022 - 17:24

U travnju ove godine Rotary klub Karlovac-Dubovac prikupio je 10.600 kuna kroz humanitarnu akciju “Suosjećamo jer se sjećamo” i predavanje na temu “Mozak i post-COVID-19 sindrom”. Taj novac smo sada donirali Gradskom društvu Crvenog križa Slunj čime je kupljen pribor za školu, igračke, voće, slatkiši i hrana za izbjeglu djecu smještenu u kolektivnim smještajima na području djelovanja Crvenog križa Slunj (Hotel Grand Veljun - 33 raseljene osobe, Holiday park Macola - 68 raseljenih osoba te Hotel Grabovac - 62 raseljene osobe). Uz navedene artikle za djecu, kupljeni su pokloni za dvije mlade majke, jednu koja uskoro treba roditi i jednu koja je u Karlovcu na svijet donijela malenu djevojčicu.

Ovo je druga donacija Rotary kluba Karlovac-Dubovac za izbjegle iz Ukrajine, a prva je bila u iznosu 5.000 kuna koja je uplaćena Rotary Distriktu 1913 gdje su prikupljana sredstva klubova iz cijele Hrvatske.