Rotary klub Bjelovar uspješno okončao humanitarnu akciju „Djeca djeci za Božić“

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 3 siječnja, 2017 - 09:00

U blagdansko smo vrijeme intenzivnih humanitarnih aktivnosti, vrlo često s djecom kao krajnjim korisnicima doniranih sredstava, no želimo li osigurati bolju i humaniju budućnost, bitno je ne samo djecu donirati,  već i odgajati kao buduće donatore. Potrebno je ulagati  u odgoj prije svega empatične, suosjećajne nove generacije – bez kritične mase članova društva spremnih pomoći onima u nevolji, zajednica je osuđena na postepeno otuđenje i dezintegraciju. Veliki je Albert Einstein rekao: „svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ne poduzimaju ništa“.

Upravo vođeni motivom  poticanja suosjećajnost za potrebe ljudi oko sebe u naših najmlađih sugrađana, Rotary klub Bjelovar već četvrtu godinu za redu organizira akciju „Djeca djeci za Božić“ kojom se poziva primarno roditelje da djecu pouče da prepoznaju potrebu svojih, u ovom trenutku manje sretnih vršnjaka i da se malim činom odricanja nove ili rabljene igračke, knjige ili slikovnice, prometnu u aktivnog sudionika humanitarnih akcija već u najmlađoj dobi.

Ove je godine, za što moramo zahvaliti našim malim i velikim donatorima, prikupljena do sada rekordna količina igračaka, knjiga i dječje opreme, što će biti donirana Dječjem odjelu OB Bjelovar i Caritasu Župe sv. Antuna Padovanskoga.