Rotary dan u UN-u

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 11 prosinca, 2017 - 08:30

Rotary i Ujedinjeni narodi imaju dugu povijest zajedničkoga rada i širenja iste vizije – mirnijeg svijeta. Rotary dan u Ujedinjenim narodima godišnji je događaj koji organiziraju Rotary predstavnici iz UN-a kako bi slavili zajedničke uspjehe i međusobno se inspirirali za buduće surađivanje, u cilju boljeg svijeta i kvalitetnije zajednice. Ove godine, prvi put, događaj je organiziran u Ženevi, u Švicarskoj, 10. i 11. studenoga 2017. Tijekom cijelog vikenda provlačila se osnovna tema ovogodišnjeg predsjednika Rotary Internationala Iana H. S. Riseleyja „Peace – Making a difference”. Događanju je prisustvovalo oko 1400 ljudi iz 87 zemalja svijeta, a naš Distrikt 1913 predstavljali su guverner Dubravko Kušeta, Past Governor i Major Donor D1913 Tomislav Maravić, District Rotraract Representative Sabina Ulovec te troje rotaraktera Ivana Kosec (RAC Međimurje) te Sabina Deveđija i Luka Ulovec (RAC Zagreb – Sesvete).