Rotarijanci diljem Hrvatske donirali zaštitne maske zdravstvenim djelatnicima

Slika korisnika Dijana Najjar
Dijana Najjar 30 travnja, 2020 - 20:43

Članovi Rotaryja, kako u svijetu, tako i u Hrvatskoj, kontinuirano pronalaze načine kako dati svoj doprinos u odgovoru na COVID-19 i kako pomoći zajednicama koje su time pogođene.

Do sada je Rotary već diljem svijeta, ali i Hrvatske, pomogao kroz donacije i volontiranja, a ova inicijativa hrvatskih rotarijanaca vrijedna je više od 200 tisuća kuna. Njome će zdravstvenim institucijama diljem Hrvatske biti donirane najkvalitetnije FFP2 i FFP3 maske proizvođača 3M. Ipak, sve dosadašnje donacije, tek su uvertira u realizaciju velikog humanitarnog projekta kojim će hrvatski Rotary, zajedno s partnerima Dahua Technology i Tehnozavod Marušić donirati 28 termografskih kamera bolnicama diljem Hrvatske, a koje će biti postavljene na najkritičnije ulaze u bolnicama i imaju za cilj detektirati osobe povišene tjelesne temperature kao potencijalne nositelje zaraznih bolesti.