RC Zagreb International pomaže malim gospodarstvenicima Petrinje

Slika korisnika Silva Katušić
Silva Katušić 18 veljače, 2021 - 13:27

Rotary klub Zagreb International, osim što sudjeluje u akciji Distrikta 1913 u stipendiranju učenika iz potresom razorenog kraja, je osnovao svoj akcijski tim, pod vodstvom Kristine Šorić, kako bi dodatno sakupljenim sredstvima pomogao malim gospodarstvenicima i omogućio im da se održe i zadrže u svom kraju. Na svom e-sastanku održanom 17.02.2021. RC Zagreb International je ugostio dva mala gospodarstvenika iz Petrinje kojima je odlučio pomoći (od za sada ukupno tri) kako bi nadoknadili štete nastale u potresu. To su gospođa Katarina Bešlić iz poduzeća Kaktusi Bešlić, jedinog proizvođača kaktusa u Hrvatskoj, i gospodin Predrag Vujasić iz OPG Vujasić čija je osnovna djelatnost pčelarstvo i proizvodnja ekološki certificiranog meda. Kako smo kao klub odlučili svojom donacijom, znanjem i iskustvom pomoći ovim malim gospodarskim subjektima, isti su nam održali prezentacije kako bismo se bolje upoznali. Bilo je iznimno slušati ove skromne i hrabre ljude i uvjeriti se kako naša pomoć ide „u prave ruke“!