Prva akcija ICC odbora Hrvatske s Crnom Gorom

Slika korisnika Tina Smilović Peruza
Tina Smilović Peruza 14 studenog, 2018 - 14:42

Već u prvoj godini nakon osnivanja InterCountryCommittee odbora s Crnom Gorom, Rotary klub Hvar te isti odbor s voditeljem odbora Ivom Tomićem, pokrenuli su akciju prikupljanja novčane pomoći za "malog Martina" iz Boke Kotorske, Crna Gora, djeteta rođenog 2014. godine, 3 mjeseca prije termina. Martin boluje od cerebralne paralize, te mu je bila neophodna operacija za budući kvalitetniji život koja se obavila u Americi. Prijatelj Ivo Tomić je potaknuo crnogorskog voditelja Odbora za međunarodnu suradnju za Hrvatsku, prijatelja Vladimira Bulatovića, člana RC Budva, da započnu akciju u Crnoj Gori te su od 3 crnogorska kluba i 4 hrvatska kluba uspjeli prikupiti financijsku pomoć za Martinov boravak u SAD od oko 7.000 €, dok je Fond zdravstva Crne Gore snosio sve troškove operacije. Uspješni rezultati operacije i ove akcije tog ICC odbora su, uz nazočnost hrvatskog ICC koordinatora Nikicu Daraboša, prezentirani na Summer party-u, tradicionalnom druženju u organizaciji RC Budva (slika). RC Hvar je na račun RC Budve uplatio 3100 € u korist akcije za Martina. U akciji su sudjelovali i RC Brač, RC Karlovac, RC Dubrovnik. Ovo je bila tek prva u nizu akcija hrvatskog ICC odbora za Crnu Goru.