Prijateljstvo i pomaganje – služenje kroz druženje

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 11 prosinca, 2017 - 08:20

Jedno je od najvećih bogatstava koje nam Rotary daje mogućnost upoznavanja prijatelja u Hrvatskoj i cijelom svijetu. Ta prijateljstva ponekad nadrastaju kratke susrete te neizmjerno obogaćuju živote onih rotarijanaca koji su neposredno uključeni, ali i živote lokalnih zajednica. Jedan je od takvih primjera prijateljstvo RC-a Tirta Gangga s Balija i RC-a Zagreb Centar. Tijekom putovanja u Indoneziju u proljeće 2017. Sunčica Bulat Wuersching, PP Rotary kluba Zagreb Centar susrela se i s rotarijancima iz nekoliko klubova s Balija. Osim sudjelovanja na klupskim druženjima, imala je priliku sudjelovati i u nekim njihovim akcijama. Potrebe su lokalne zajednice velike, a po članstvu mali klubovi iznimno su aktivni i otvoreni za suradnju i druženje. Posebno cijene „hands on” projekte oko kojih se okupljaju rotarijanci, rotarakteri i interakteri, njihove obitelji, ali i ljudi iz lokalne sredine u kojoj se projekt odvija.