Ožujak - čista voda, sanitarna zaštita i edukacija o higijeni!

Slika korisnika Domagoj Lakoš
Domagoj Lakoš 28 veljače, 2021 - 20:36

S početkom mjeseca ožujka obilježavamo jednu od 6 glavnih polja djelovanja Rotarija, a to je borba za čistu vodu, sanitarnu zaštitu te edukaciju o higijeni. Čista voda pravo je svakog čovjeka, no nerijetko biva uskraćena. Jedna naizgled jednostavna no osnovna stvar čini veliku razliku u razvoju svakoga pojedinca. Članovi Rotary Internationala svakodnevnim primjerima i raznim akcijama bore se kako pravo na čistu vodu nijednom čovjeku ne bi trebalo biti upitno. U današnjem svijetu kada preko 2.5 milijarde ljudi nema održive sanitarne uvijete i čistu vodu članovi Rotary zajednice raznim edukacijama osvješćuju mlade i odrasle o problemima s kojima se suočavamo te tijekom ovoga mjeseca slave svoj trud, postignuća ali i buduće uspjehe.

Tijekom ožujka posvetite posebnu pažnju u očuvanju čiste vode koja nam je pružena te s mišlju kako tu blagodat podijeliti i s ostalima.