Osnovan 62. klub Distrikta 1913 - Rotary club Gospić

Slika korisnika Dijana Najjar
Dijana Najjar 13 siječnja, 2020 - 13:25

27.11.2019. u Gospiću je osnovan Rotary club Gospić,a  povelju je dobio 27.12.2019.

Gospić je središte Ličko senjske županije, prostire se na 967.00 km2 te tako spada u najveći grad po površini u Europi. Nekoliko je zanimljivih činjenica o Gospići pa je tako u blizini grada, u Smiljanu rođen jedan od najvećih znanstvenika Nikola Tesla, a u Žitniku Otac domovine Ante Starčević. U Gospiću je rođen i slikar Miroslav Kraljević, a malo tko zna da je upravo ovdje 1900. godine izgrađen i prvi tenis teren u ovom dijelu Europe.

Prva akcija koju je ovaj novoosnovani klub pokrenuo je „Rotary klub Gospić za Josipa“, čiji je cilj prikupiti 156000 kn za neurorehabilitaciju Josipa, 17-godišnjeg dječaka koji je prije godinu dana nesretnim slučajem postao invalid, tetraplegičar. Nakon godinu dana koje je Josip proveo u bolnicama i toplicama, 21.1.2020. kreće na rehabilitaciju robotima u Poliklinici Glavić, a sve u organizaciji gospićkih rotarijanaca.

Inače, klub broji 21 člana, 10 žena i 11 muškaraca, koji se okupljaju svake druge srijede u 18sati, u hotelu Stara Lika. Članovi kluba su mlađi,  uspješni Gospićani koji svojim djelovanjem žele ostaviti pozitivan trag u svojoj sredini.