Odlazak prijatelja Relje Bašića

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 8 travnja, 2017 - 08:00

Relja Bašić, veliki čovjek, karizmatičan kazališni i filmski glumac i redatelj, izniman prijatelj i predani Rotarijanac, napustio nas je 7. travnja u 87. godini života. Kao član i jedan od osnivača Rotary kluba Zagreb punih je 26 godina živio Rotarijanstvo u punom smislu, te bio i biti će rotarijanski uzor i inspiracija.Godine 2014. uručena mu je Rotary nagrada za životno djelo, a nositelj je i Paul Harris Fellow priznanja, uz brojne ostale nagrade za njegov profesionalni, umjetnički rad i doprinos kulturi. Odigrao je više od 3700 kazališnih predstava, glumio u 56 domaćih i velikom broju inozemnih filmskih naslova, osnovao i 30 godina vodio prvo privatno putujuće kazalište Teatar u gostima, a ulogom gosp. Fulira u filmu „Tko pjeva zlo ne misli“ postao je urbana legenda. Tužni uslijed odlaska velikog prijatelja i čovjeka, ali i ponosni što je bio dio naše velike Rotary obitelji želimo prijatelju Relji da počiva u miru.