Najava donacijskog online koncerta za dubrovačke učenike

Slika korisnika Jure Smajo
Jure Smajo 18 prosinca, 2020 - 14:14

S današnjim danom, 18. prosinca dostupne su karte za prvi dubrovački koncert „Online za pravu stvar“ popularnog benda Silente u organizaciji dubrovačkih rotarijanaca. Koncert će se prenositi iz Kazališta Marina Držića 29. prosinca u 20 sati, a cijena karata je 100 kuna. Namjena ovog humanitarnog događaja je opremanje Snoezelen sobe u OŠ Lapad kako bi učenici s poteškoćama u razvoju imali sigurno okruženje te poticaj na interakciju s okolinom. Snoezelen soba djeluje kao povoljno okruženje kod velikog broja razvojnih poteškoća te ju istovremeno može koristiti više osoba bilo koje dobi. Projektom je predviđeno da učiteljice i svi iz stručno razvojne službe škole prođu potrebnu edukaciju kako bi i sami mogli djecu naučiti kako iz ove sobe izvući ono najbolje za njih i njihov razvoj. Rotary klub Dubrovnik i Rotary Satellite Club Dubrovnik Jug ovim projektom nastavljaju dugi niz rotarijanskih humanitarnih akcija i još jednom pokazuju veliko srce i želju za poboljšanjem životnog standarda u svojem okruženju.

Cjelokupni projekt vrijedan je oko 140.000 kuna, a svi zainteresirani za akciju donacije mogu izravno uplatiti na: Rotary Club Dubrovnik, OIB 67179744758, IBAN HR6224070001169001130, Za Snoezelen sobu.

Foto: Dulist.hr