Mnoštvo događanja u RC Varaždin 1181

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 9 svibnja, 2018 - 09:00

Sredinom ožujka članovi Rotary Cluba Varaždin 1181 s obiteljima vratili su se iz New Delhija (Indija) u kojem su svečano otvorili jedan razred male škole za djecu od četiri do šest godina.Riječ je o projektu „Koshish” (u prijevodu na hrvatski„Pokušaj”) koji već godinama vodi prijateljski klub – Rotary klub Delhi Megapolis. U projekt se od ove rotarijanske godine uključio i Rotary klub Varaždin 1181. Tijekom iduće tri godine varaždinski će rotarijanci sufinancirati redovni rad jednog razreda (30 učenica i učenika). Riječ je o djeci koja DISTRIKT 1913 Projekt »Koshish« povezao varaždinske i indijske rotarijance dolaze iz najsiromašnijih slojeva društva čiji roditelji svakog dana odlaze u središnje dijelove grada u potrazi za poslom i zbog toga su prisiljeni ostaviti djecu samu te bez ikakvog nadzora.