Mjesec travanj obilježava zdravlje majki i njihove djece.

Slika korisnika Domagoj Lakoš
Domagoj Lakoš 1 travnja, 2021 - 08:36

Tijekom ovoga mjeseca rotarijanci posebno obraćaju pažnju na važnost zdravog i sigurnog početka svakog pojedinca. Da bi se to ostvarilo zaslužne su majke kojima treba omogućiti uvjete u kojima mogu slaviti novi početak i novo rođenje.
Tijekom godine otprilike 5,9 milijuna djece mlađih od 5 godina umre zbog pothranjenosti, nedovoljne higijene i neadekvatnih uvjeta za rast i razvoj.
Kako bi pružili podršku svim majkama te slavili njihovu snagu i brigu, rotarijanci provode razne akcije kako bi cjepiva, antibiotike i ostalu zdravstvenu pomoć pružili upravo njima i njihovoj djeci.
Tijekom travnja posebnu pažnju obratite akcijama posvećenima dječjoj prehrani, edukaciji budućih majki te poboljšanju općih uvjeta koje okružuju majke i djecu.