Mjesec mira i sprječavanja sukoba.

Slika korisnika Domagoj Lakoš
Domagoj Lakoš 3 veljače, 2021 - 00:06

U Rotary kalendaru mjesec veljača se obilježava kao mjesec mira i sprječavanja sukoba.

U ovoj izazovnoj godini mir je od velike  važnosti za svakoga pojedinca, te kolektivno stvaranje mira pridonosi boljoj funkciji zajednice. U doprinosu stvaranja mira, provedbom mnogih projekata i programa Rotarijanci diljem svijeta nastoje educirati mlade ali i odrasle o uzrocima i bitnosti razrješavanja sukoba ali i o njihovim pokretačima koji uključuju siromaštvo, nejednakost, nedostatak pristupa obrazovanju i mnogih drugih.

Tijekom veljače, slavimo svoj trud i predanost u izgradnji mira i sprječavanju sukoba.

Ovoga mjeseca potaknite sebe i svoju okolinu na provođenje mira, pronalaženju inspirativnih priča i razmišljanju kako doprinijeti njegovom poboljšanju kroz planiranje i provođenje projekata.