Humanitarna aukcija vina Rotary kluba Čakovec za laboratorij robotike

Slika korisnika Ljiljana Trstenjak
Ljiljana Trstenjak 15 studenog, 2018 - 19:25

Rotary klub Čakovec je 5. studenog 2018. organizirao humanitarnu aukciju vina s ciljem prikupljanja sredstava za opremanje laboratorija robotike u Tehničkoj školi Čakovec, a iste je večeri ujedno i obilježeno 90 godina Rotarijanstva u Hrvatskoj. Nakon uvodnih obraćanja Guvernera Distrikta 1913 Darka Tipurića, predsjednika RC Čakovec Branimira Novaka, međimurskog župana Matije Posavca i ravnatelja Tehničke škole Dražena Blažeke, vina za aukciju prezentirao je poznati hrvatski sommelier Mario Meštrović, a donirale su ih renomirane međimurske vinske kuće Cmrečnjak, Lebar i Štampar te vinarija Krauthaker iz Kutjeva. Čakovečki su Rotarijanci ovom prilikom, zajedno s prijateljima iz brojnih drugih Rotary klubova i ostalim uzvanicima obilježili i tradicionalno Martinje, a za prigodni ugođaj i ceremoniju krštenja mošta u vino pobrinuli su se poznati majstori zabave Vid Balog i Davor Dretar–Drele. Za gurmanski dio večeri, te kao nadopuna aukciji, upečatljiva je bila velika donacija kompletnih mesnih specijaliteta od strane obitelji Kiš.

U glazbenom dijelu večeri nastupio je Jazz trio u sastavu Branimir Novak na gitari, Mladen Magdalenić na klavijaturama i Željko Kovačević na saksofonu, te međimurski etno glazbenik Mirko Švenda – Žiga, a svoju je poeziju predstavio i pjesnik Stanislav Petrović. Guverner D1913 Darko Tipurić i asistentica Nataša Cikač prije početka ove večeri održali su motivirajuće i konstruktivne sastanke s članovima Rotary kluba Čakovec, te članicama i članovima Rotaract kluba Međimurje. Mladi su Rotaracteri mnogo pomogli i u realizaciji ove uspješne večeri. U ovoj je akciji Rotary klub Čakovec prikupio 21.000 kuna što je značajan udio u cijeloj vrijednosti projekta od 35.000 kuna.