Džeparac za maturalac

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 9 siječnja, 2018 - 08:50

Interact klub Varaždin 1181 primio se pečenja pa dijeljenjem kolača skupljao donacije za učenike slabijeg imovinskog stanja.

Rotarijanci su oduvijek njegovali tradiciju, pogotovo onu blagdansku – pomaganje zajednici i prenošenje istih vrijednosti na mlade. A kako bolje povezati blagdansku i rotarijansku tradiciju nego kroz božićne kolače? Pečenje božićnih kolača naš je stari običaj. Bake su ga prenosile na mame, mame na kćeri, a kćeri su marljivo tesale ovu plemenitu vještinu. Tradicija je uistinu čudesna – ima duboke korijene u povijesti, a toliko nam daje u sadašnjosti. Ona je spoj između starog i novog, prošlog i modernog. Zato je Interact klub Varaždin 1181 u ponedjeljak 18. prosinca 2017. u Prvoj gimnaziji Varaždin, uz lake božićne note, organizirao akciju dijeljenja kolača i skupljanja donacija za učenike slabijega materijalnog stanja „Džeparac za maturalac”.