„Djeca djeci za Božić“ - Rotary Club Bjelovar

Slika korisnika Ljiljana Trstenjak
Ljiljana Trstenjak 20 prosinca, 2018 - 08:43

„Svijet je opasno mjesto za život, ne zbog ljudi koji su zli, već zbog dobrih ljudi koji ne poduzimaju ništa.“ Albert Einstein

Rotary Klub Bjelovar tradicionalno, već petu godinu redom, organizirao je humanitarnu akciju „Djeca djeci za Božić“. Posebnost ove humanitarne akcije proizlazi iz uključivanja što većeg broja djece kako bi prepoznala potrebu svojih, u ovom trenutku manje sretnih, vršnjaka kojima daruju igračke, na taj način izravno uče kako je dobro darivati te se odgajaju kao budući donatori. Ove godine akciji su se pridružili i prijatelji iz satelitskog kluba Virovitica u nastajanju, a koji je dio Rotary Kluba Bjelovar. U nedjelju, 15. prosinca prijatelji su se, sa svojim obiteljima, okupili u Palači Pejačević u Virovitici kako bi prikupili sredstva za didaktičku opremu za djecu s posebnim potrebama Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju – COOR Virovitica. Čestitke, koje su bile predmet ove humanitarne akcije, djelo su malih kreativaca – djece iz COOR-a te su razveselile brojne prisutne koji su se odazvali akciji u zaista velikom broju. Nakon uspješno provedene prve humanitarne aktivnosti prijatelja iz Virovitice, suradnja se nastavlja u subotu, 22. prosinca na gradskom Korzu u Bjelovaru.