Charter svečanost Rotary Cluba Zagreb Gornji Grad

Slika korisnika Nikola Protrka
Nikola Protrka 23 listopada, 2021 - 08:02

Zagreb, 21. listopada 2021. – Rotary klub Zagreb Gornji Grad svečano je proslavio svoj osnutak Charter ceremonijom koja je okupila 200 rotaraktera, rotarijanki i rotarijanaca te drugih uglednih gostiju. Cilj ovog okupljanja bio je prikupljanje sredstava za borbu protiv dječje paralize (Polia). Sva prikupljena sredstva će biti usmjerena u Rotary zakladu osnovanu isključivo za ovu namjenu povodom Dana borbe protiv dječje paralize 24. listopada.

“Akcijama rotarijanaca diljem svijeta 19 milijuna ljudi koji bi bili paralizirani, danas hodaju. Rotary International devetu godinu zaredom 24. listopada 2021. organizira World Polio Day glede dodatne koncentracije svih aktivnosti u dovršetku velike plemenite misije rotarijanskog pokreta. Klub želi primjerom pokazati koliko možemo biti ujedinjeni uza sve različitosti i osobnosti budući da je služenje osnova djelovanja RC Zagreb Gornji Grad. I zato će sav prikupljeni novac biti doniran u Polio fond. Fondacija Bill & Melinda Gates će utrostručit našu uplatu, koliko god prikupili večeras.” izjavio je ovom prigodom Nikola Protrka, prvi predsjednik Rotary kluba Zagreb Gornji Grad.

O Rotary klubu Zagreb Gornji Grad

Rotary klub Zagreb Gornji Grad osnovan je u siječnju 2021. godine kao 65. klub Distrikta 1913 Hrvatska. Klub ima 20 angažiranih članica i članova različitih profesija, vrlo prisutnih u javnom životu. Klupsko je članstvo predstavljeno kroz dobro uravnoteženi balans, počevši od udjela novih rotarijanaca u odnosu na one postojeće, šireg dobnog raspona i heterogene strukture zvanja. Naša raznolikost u isto vrijeme predstavlja naše snage, a misija potaknuta željom za njegovanjem i razvijanjem temeljnih vrijednosti rotarijanstva kroz humanitarno djelovanje naših članova i prije osnutka kluba, a danas i svih članova novog, mladog kluba naša je zvijezda vodilja. Vibrantno različiti, ujedinjeni u idejama stvaramo bolju budućnost.

Klub je dio Rotary International obitelji, najveće uslužne i humanitarne organizacije koja trenutno ima više od 1,2 milijuna članova u gotovo svim zemljama svijeta. Zbog svojih aktivnosti kao što su PolioPlus, World Understanding and Peace, Rotary International je nevladina udruga međunarodnog značaja priznata i od strane UN-a. U Hrvatskoj Rotary zajednica ima oko 1600 redovnih i počasnih članova. Hrvatska je jedna od najmanjih zemalja na svijetu koje imaju svoj distrikt u Rotary Internationalu.

Galerija svih fotografija: https://mega.nz/folder/NVxjUK4L#q5yAA4AdmdZ8tSC6L766gw