Biciklom do stipendija – IV

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 27 listopada, 2017 - 08:00

I ove je godine Rotary klub Hvar, u idealnim vremenskim uvjetima, 30. rujna 2017. u mjestu Jelsa na otoku Hvaru održao cjelodnevnu tradicionalnu i brzorastuću Biciklijadu za više od 300 sudionika pod motom „Biciklom do stipendija – IV”, kojom se stavilo naglasak na smjer zadnje četiri biciklijade, a to je humanitarno djelovanje u pravcu studentica i studenata te učenika i učenica s područja otoka Hvara koji imaju potrebu za novčanom pomoći od 7.000 kn godišnje (10 mjeseci po 700 kn), a kojima roditelji, uslijed povećanih izdataka, ne mogu podmirivati troškove nastavka školovanja. Prošle je godine Rotary klub Hvar podijelio tri stipendije te je odlučio tako učiniti i ove godine, prikupiti 21.000 kn dostatnih za podmirenje troškova stipendiranja studenata i učenika. I nije samo uspio nego je i nadmašio zacrtani plan – od 42.885,61 kn, nakon podmirenja svih troškova, čisti prihod iznosio je 26.073,11 kn.