Aktivnosti distrikta - Održan prvi Alumni Meetup

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 9 svibnja, 2018 - 08:10

U veljači je u Zagrebu održan prvi Alumni Meetup koji je organizirao Odbor za alumni. U prepunom Rotary domu u Praškoj okupili su se bivši rotarakteri, stipendisti i učenici s razmjene koji su zainteresirani za daljnje sudjelovanje u rotarijanskoj zajednici. Svoje inspirativne priče i iskustva s njima su podijelile Maja Kartuš, voditeljica Odbora za alumni, Gloria Lekšić, članica Odbora New Generations te Marina Šare, President Elect E-kluba Hrvatska. Predavačice su ukratko ispričale svoje rotarijanske, ali i poslovne priče te pokušale motivirati mlade da se uključe u rad Rotaract ili Rotary klubova kako bi aktivno sudjelovali u unaprjeđenju lokalne zajednice kroz projekte služenja, ali i stekli pozitivna iskustva i znanje za razvoj osobnih i profesionalnih vještina. Slično je druženje održano u travnju u Splitu, gdje su se prezentaciji pridružili i prijatelji iz splitskog ogranka E-kluba Hrvatska. Prva su dva druženja bila usmjerena na mlađe alumnije (Rotaract, Interact, učenici s razmjene), dok je u planu i treće druženje namijenjeno bivšim rotarijancima koje će se održati u svibnju.