Akcija RC Dubrovnik - raspodjela sadnica maslina u Orebiću

Slika korisnika Jure Smajo
Jure Smajo 19 veljače, 2019 - 12:24

U subotu, 16. veljače, članovi Rotary kluba Dubrovnik podijelili su ukupno 1.100 besplatnih sadnica maslina! U svojoj redovitoj godišnjoj akciji, članovi su odlučili dati svoj doprinos obnovi maslinarstva na dubrovačkom području.

Povod pokretanja akcije prije 19 godina bili su katastrofalni požari 2000. godine u Dubrovačkom Primorju te otada dubrovački rotarijanci redovito svoje akcije usmjeravaju prema područjima pogođenim ljetnim požarima. Ove godine akcija je provedena u Orebiću, gdje su jasno vidljive posljedice katastrofalnog požara iz rujna prošle godine. Inače, dosad su dubrovački rotarijanci na širokom terenu od Korčule do Konavala podjelili sveukupno preko 23 tisuće besplatnih sadnica maslina.