22. humanitarni Božićni bal Rotary cluba Split

Slika korisnika Jure Smajo
Jure Smajo 12 prosinca, 2019 - 11:28

U hotelu "Le Meridien Lav Split" održan je 22. tradicionalni humanitarni Božićni bal Rotary cluba Split. Na balu su se okupili rotarijanci iz cijelog Districta i njihovi prijatelji. Bal je održan pod visokim pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović. Pozdravni govor održali su predsjednik Rotary cluba Split Petar Drviš i guverner Districta 1913 Danijel Jozić. Sukladno načelima služenja zajednici Rotary club Split pomaže onima kojima je pomoć najpotrebnija, a na trasi svog humanitarnog djelovanja Rotary club Split je svojim angažmanom realizirao zavidan broj projekata, s posebnim naglaskom na lokalnu zajednicu. Tako je i ovaj Božićni bal imao humanitarni cilj – prikupljanje sredstava za opremanje Zavoda za intenzivnu pedijatriju s postintenzivnom skrbi Kliničkog bolničkog centra Split. Predsjednik Rotary cluba Split je ovom prigodom uručio Paul Harris Felow priznanja članovima Rotary cluba Split Josipu Mrkliću i Juri Smaji koji su se istaknuli svojim doprinosom klubu. S nekoliko skladbi nastupila je prvakinja Hrvatskog narodnog kazališta u Splitu Terezija Kusanović, a već tradicionalno nastupio je i zbor Rotary cluba Split – „Zborotarijanci“.