20. godišnjica bratimljenja RC-a Osimo i RC-a Split

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 20 studenog, 2017 - 09:00

Dvadesetogodišnje prijateljstvo između dva kluba, obilježeno brojnim humanitarnim akcijama u Hrvatskoj i Italiji, zaslužilo je svečano obilježavanje. Osim toga, splitski su se rotarijanci zaputili u Norciju kako bi sudjelovali na distriktnom događaju Distrikta 2090 Italy.

Davne 1996. godine Rotary klub Split i Rotary klub Osimo (Distrikt 2090 Italy) započeli su blisku suradnju te su se i službeno bratimili. Tijekom dvadeset godina prijateljstva i suradnje dva su kluba zajedno sudjelovala u brojnim humanitarnim akcijama u Hrvatskoj i Italiji, a na ulazu u grad Osimo stoji ogromna kamena skulptura splitske autorice, dar Rotary kluba Split. Ova suradnja nedavno je oplemenjena doprinosom članova Rotary kluba Osimo realizaciji Global Grant projekta u kojemu su sudjelovala tri splitska Rotary kluba – RC Solin, RC Split i RC Kaštela.