10. Zlatna udica

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 27 listopada, 2017 - 08:20

Na krilima tradicije broj sudionika Zlatne udice neprekidno raste, a sama manifestacija, u početku sportskoga karaktera, razvila se do razine sportsko-kulturnog i gastronomskog događaja.

Sve može krepat, ali tradicija ne“, poznata je uzrečica (barem u ovom našem kraju), koje se drže članovi lošinjskog rotary kluba. Posljednjeng vikenda, odnosno ove godine i poslijednjeg dana rujna, okupila se rotarijanska družina, a kako bi prodibila svoje prijateljstvo. Na krilima tradicije na udici sudjeluje sve više sudionika, a sama manifestacija se razvija od sportskog do danas sportsko-kulturno i gastronomske manifestacije. Ovogodišnji broj sudionika je nadmašio sva očekivanja. 54 ribolovca iz 14 klubova i to iz Austrije (Gleisdorf), Bosne i Hercegovine (Bihać) i brojnih hrvatskih klubova. Sunčan i lijep dan, brod Kovren i njegov osebujni kapetan Ivan Lovaković, dobar ulov, fina hrana i pjesma bili su nešto što će svakom sudioniku ostati urezano duboko u sjećanje, a članove kluba zadužili za slijedeće godine. Izlet na Ilovik drugi je korak (nakon prošlogodišnjeg Suska) u upoznavanju našeg arhipelaga. Ribolovci su se okupili na vaganju ulova u uvali Sunfarni, gdje je pjesmu Tome i Indexa održano vaganje ulova, a prijatelj Germano u ime svog pulskog kluba, domaćinima je uručio vrijedan poklon, kopiju pisma, a koje se veže uz lošinjsku povijest.