Generalna skupština EC ICC

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 13 lipnja, 2018 - 07:55

Glavna skupština Izvršnog odbora Komiteta međudržavne suradnje (EC ICC – Executive Council Inter-Country Committees) održana je od 20. do 22. travnja 2018. u Varšavi u Poljskoj te je okupila više od 40 ICC koordinatora iz cijelog svijeta, uključujući i predstavnike SAD-a, Velike Britanije, Kanade, Rusije, Tunisa, Turske i mnogih europskih zemalja. Nakon što su predsjednik EC ICC-ja Poljak Andrzej Ludek te njegov zamjenik i nasljednik Rumunj Ovidiu Cos otvorili skup, pozvane prezentacije imali su predstavnici Rusije, Kanade, Njemačke i Hrvatske. Predstavnik ICC-ja Rusija prezentirao je značajke i aktivnosti jedinog distrikta Ruske Federacije koji broji ukupno oko 800 članova rotarijanaca, dok je koordinatorica Kanade govorila o mnogobrojnim kanadskim distriktima te o njihovu trenutačnom svojevrsnom nerazumijevanju ICC povezivanja, koje se drastično mijenja ususret svjetske konvencije RI-ja u Torontu u lipnju ove godine, u sklopu koje će po prvi put biti održana i skupština EC ICC-ja s gala večerom te popratnim reklamnim štandovima.