Aleksandar Stanković – „Život s depresijom“, predavanje (u raspravi sudjeluju dr. Danica Romac i otac maloljetnika s osobnim svjedočanstvom)

četvrtak, 14 prosinca, 2023 - 19:00 do 20:30
Kaptol centar, CineStar, dvorana 1

Rotary klub Zagreb Gradec poziva vas na predavanje i raspravu

Aleksandar Stanković – „Život s depresijom“, predavanje

„Depresija je kao da si na dnu bunara pa danima nikako da izađeš iz tog bunara. Svako se jutro budiš s nadom da će biti bolje, ali nije bolje. Nadaš se deset dana, mjesec dana, ali nije bolje. Možda će ovo što svjedočim značiti nekom drugom. Da ljudi misle da se i oni mogu boriti i dići. Možda ćemo odškrinuti mala vrata kako ljudi ne bi imali toliko problema s dijagnozama psihičkih poremećaja.“ (A. Stanković)

Tema mentalnih poteškoća u društvu izaziva previše straha, neznanja i štetnih stavova. Ovim predavanjem i raspravom želimo pridonijeti da se depresija i mentalne bolesti ne stigmatiziraju nego prepoznaju i prihvate kao stvaran društveni problem.

Sredstvima od prodanih ulaznica pomažemo Zavodu dječje i adolescentne psihijatrije i psihoterapije KBC-a Rebro i to za uređenje atrija u kojem mali pacijenti provode dio svoga vremena. „Dječja depresija je u porastu i zahvaća vrlo malu djecu. Presudna je rana dijagnoza.“ (prof. dr. I. Begovac)

Kupnjom ulaznice za predavanje i raspravu pridonesimo olakšavanju svakodnevice djece i adolescenata s mentalnim poteškoćama!

Predavanje i rasprava održat će se 14. prosinca 2023. u 19 sati u Kaptol centru, CineStar, dvorana 1 (uz trosatno besplatno parkiranje u garaži centra).

Ulaznicu po cijeni od 30 e možete kupiti ovdje:

Akciju možete pomoći i kupnjom grafike (170e) ili kolaža (320e) poznatog slikara Baneta Milenkovića, grafika Đ. Pulitike (250e) i  V. Kuliša (220e), nakon predavanja, u predvorju kina ili donacijom bilo kojeg iznosa ovdje: