Predavanje „Teologija oslobođenja u kontekstu izazova 21. stoljeća“ - dr. sc. Dalibor Milas, svećenik i doktor pastoralne teologije i socijalne etike na Sveučilištu u Grazu

četvrtak, 21 ožujka, 2024 - 19:30 do 21:30
Kršnjavoga 1, hotel Westin

Rotary klub Zagreb Gradec organizira predavanje u četvrtak, 21. ožujka 2024. u 19:30 sati u hotelu Westin pod nazivom „Teologija oslobođenja u kontekstu izazova 21. stoljeća". Predavanje će održati dr. sc. Dalibor Milas, svećenik i doktor pastoralne teologije i socijalne etike na Sveučilištu u Grazu.

Kratko o predavanju:

Latinoamerička teologija oslobođenja istovremeno je i škola i pokret u čijem je središtu ideja oslobođenja svih potlačenih od političkog, ekonomskog i društvenog jarma. Glavni utjecaj na ovo autentično i praktično kršćanstvo nisu imale knjige nego stvarnost obespravljenih ljudi u Latinskoj Americi. Je li vrijeme za update tzv. teologije oslobođenja namijenjene Europi 21. stoljeća?

Prijatelje koji žele prisustvovati predavanju, zbog ograničenog broja mjesta, molimo da se najave našoj tajnici na e-mail: krsnik.s@gmail.com

Rok za najavu je 21. ožujka 2024. do 12 sati.

Prilozi:
PDF icon milas_cv_hr.pdf