Predavanje: Putinov rat u Ukrajini

četvrtak, 31 ožujka, 2022 - 19:30 do 21:30
Kršnjavoga 1

Rotary klub Zagreb Gradec poziva vas na predavanje prof. dr. Gorana Bandova (redoviti profesor međunarodnih odnosa i diplomacije, Sveučilište u Zagrebu) pod naslovom "Putinov rat u Ukrajini"

Rat je ponovo eskalirao u Ukrajini. Malo tko ga je očekivao, jer se činio potpuno iracionalnim, no je li stvarno takav? Koji su uzroci rata? Koji su ciljevi jasni? Koja je uloga SAD, Njemačke, Poljske, Turske, Kine? Sankcije su uvedene, no daju li rezultate? Pregovori traju, ali konkretni pomaci izostaju? Koje opcije stoje pred Ukrajinom i samim svijetom? Nakon predavanja će biti otvoren prostor za pitanja i razgovor.

Predavanje će se održati u terminu klupskog sastanka RC Zagreb Gradec, u četvrtak 31. ožujka 2022. godine s početkom u 19.30 sati.

Molimo zainteresirane koji žele prisustvovati predavanju da se najave na e-mail krsnik.s@gmail.com